Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Series | S08 |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Last Time Buy |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | S08 |
| Core Size | 8-Bit |
| Speed | 50MHz |
| Connectivity | I2C, LINbus, SCI, SPI |
| Peripherals | LVD, PWM, WDT |
| Number of I/O | 22 |
| Program Memory Size | 32KB (32K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 2K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 3.6V |
| Data Converters | A/D 10x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 28-SOIC |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295″, 7.50mm Width) |
| Base Product Number | MC9S08 |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.