Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Series | LPC43xx |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M4/M0 |
| Core Size | 32-Bit Dual-Core |
| Speed | 204MHz |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I2C, IrDA, Microwire, SD, SPI, SSI, SSP, UART/USART, USB, USB OTG |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, LCD, Motor Control PWM, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 164 |
| Program Memory Size | – |
| Program Memory Type | ROMless |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 264K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 2.2V ~ 3.6V |
| Data Converters | A/D 8x10b; D/A 1x10b |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 256-LBGA (17×17) |
| Package / Case | 256-LBGA |
| Base Product Number | LPC4350 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.