Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Nuvoton Technology Corporation |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 7 |
| Number of D/A Converters | 3 |
| Settling Time | – |
| Output Type | Current – Unbuffered |
| Differential Output | No |
| Data Interface | I2C |
| Reference Type | Internal |
| Voltage – Supply, Analog | 3V ~ 5.5V |
| Voltage – Supply, Digital | 3V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | – |
| Architecture | – |
| Operating Temperature | -25°C ~ 125°C |
| Package / Case | SOT-23-8 |
| Supplier Device Package | SOT-23-8 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | NCT3933 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.