Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Nidec Components Corporation |
| Series | JP-30 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 100k |
| Tolerance | ±2% |
| Power (Watts) | 1.5W |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | – |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | User Defined |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/°C |
| Rotation | Continuous |
| Resistive Material | Cermet |
| Termination Style | Solder Turret |
| Actuator Type | Round |
| Actuator Length | 1.024″ (26.00mm) |
| Actuator Diameter | 0.157″ (4.00mm) |
| Bushing Thread | M9 x 0.75 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Size – Body | Round – 1.181″ Dia (30.00mm) |
| Base Product Number | JP-30 100 |




Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.