Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Nidec Components Corporation |
| Series | JCL |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 5k |
| Tolerance | ±20% |
| Power (Watts) | 0.6W |
| Built in Switch | None |
| Features | Long Life |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | User Defined |
| Temperature Coefficient | ±400ppm/°C |
| Rotation | – |
| Resistive Material | Conductive Plastic |
| Termination Style | Solder Turret |
| Actuator Type | Round |
| Actuator Length | 0.591″ (15.00mm) |
| Actuator Diameter | 0.118″ (3.00mm) |
| Bushing Thread | M2 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Size – Body | Rectangular – 0.709″ x 0.512″ Face (18.00mm x 13.00mm) |
| Base Product Number | JCL50 |




Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.