Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Nidec Components Corporation |
| Series | CJ25 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Type | Joystick, 2 – Axis |
| Actuator Type | Joystick |
| Switch Function | 8-Way Directional, Center Select |
| Functions, Extra | – |
| Output | Digital (Mechanical Switch) |
| Voltage – Supply | 5VDC |
| Current Rating (Amps) | 10mA (DC) |
| Voltage Rating – DC | 5 V |
| Contact Material | – |
| Contact Finish | – |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Termination Style | Connector |
| Operating Temperature | 0°C ~ 50°C |
| Panel Cutout Dimensions | Circular – 17.20mm Dia |
| Ingress Protection | – |
| Features | – |
| Mechanical Life | 500,000 Cycles |
| Electrical Life | 500,000 Cycles |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.