Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Switch Type | USB Switch |
| Number of Outputs | 1 |
| Ratio – Input:Output | 1:1 |
| Output Configuration | High Side |
| Output Type | N-Channel |
| Interface | On/Off |
| Voltage – Load | 2.5V ~ 5.5V |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | Not Required |
| Current – Output (Max) | 2.5A |
| Rds On (Typ) | 55mOhm |
| Input Type | Non-Inverting |
| Features | Status Flag |
| Fault Protection | Current Limiting (Fixed), Over Temperature, Reverse Battery, UVLO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 6-TSOP |
| Package / Case | SC-74, SOT-457 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.