Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | HPZR-Q |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 5.6 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 682 mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 63.6 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 600 µA @ 3.3 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 100 mA |
| Operating Temperature | 175°C (TJ) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q101 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOD-123W |
| Supplier Device Package | SOD-123W |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.