Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Cut Tape (CT), Tape & Box (TB) |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 4.7 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 400 mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 80 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 3 µA @ 2 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 900 mV @ 10 mA |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AH, DO-35, Axial |
| Supplier Device Package | ALF2 |
| Base Product Number | BZX79-C4V7 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.