Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | BZT52H |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 7.5 V |
| Tolerance | ±2% |
| Power – Max | 375 mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 10 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 5 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 900 mV @ 10 mA |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TA) |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOD-123F |
| Supplier Device Package | SOD-123F |
| Base Product Number | BZT52 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.