Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Molex |
| Series | BackFlip, Easy-On LA75 504754 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Flat Flex Type | FPC |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Connector/Contact Type | Contacts, Top and Bottom |
| Number of Positions | 41 |
| Pitch | 0.012″ (0.30mm) |
| Termination | Solder |
| FFC, FCB Thickness | 0.20mm |
| Height Above Board | 0.030″ (0.75mm) |
| Locking Feature | Flip Lock, Backlock |
| Cable End Type | Tabbed |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled |
| Actuator Material | Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled |
| Features | – |
| Voltage Rating | 50V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Current Rating (Amps) | 0.2A |
| Contact Finish Thickness | 3.94µin (0.10µm) |
| Housing Color | Black |
| Actuator Color | Gray |
| Mating Cycles | 10 |
| Base Product Number | 504754 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.