Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Molex |
| Series | SL 70430 |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Flat Flex Type | CIC, FFC |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector/Contact Type | Receptacle |
| Number of Positions | 6 |
| Pitch | 0.100″ (2.54mm) |
| Termination | IDC |
| FFC, FCB Thickness | 0.13 ~ 0.28mm, 0.30mm |
| Height Above Board | – |
| Locking Feature | Latch Lock |
| Cable End Type | Straight |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Finish | Tin |
| Housing Material | Polyester, Glass Filled |
| Actuator Material | – |
| Features | – |
| Voltage Rating | 250V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Current Rating (Amps) | – |
| Contact Finish Thickness | 150.0µin (3.81µm) |
| Housing Color | Black |
| Actuator Color | – |
| Mating Cycles | 25 |
| Base Product Number | 001538 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.