Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | PIC32CX-BZ2 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| RF Family/Standard | 802.15.4, Bluetooth |
| Protocol | Bluetooth v5.2, Zigbee® |
| Modulation | GFSK, O-QPSK |
| Frequency | 2.4GHz |
| Data Rate | 2Mbps |
| Power – Output | 12dBm |
| Sensitivity | -103dBm |
| Serial Interfaces | ADC, GPIO, I2C, PWM, QSPI, RS485, SPI, USART |
| Antenna Type | Antenna Not Included, U.FL |
| Utilized IC / Part | PIC32CX1012BZ25048 |
| Memory Size | 1MB Flash, 128kB SRAM |
| Voltage – Supply | 1.9V ~ 3.6V |
| Current – Receiving | 20.6mA |
| Current – Transmitting | 22.7mA ~ 42.8mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 39-SMD Module |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.