Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Series | SAM9X7 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Core Processor | ARM926EJ-S |
| Number of Cores/Bus Width | 1 Core, 32-Bit |
| Speed | 800MHz |
| Co-Processors/DSP | – |
| RAM Controllers | DDR2, DDR3, DDR3L, SDRAM |
| Graphics Acceleration | No |
| Display & Interface Controllers | LCD, LVDS, MIPI/DSI |
| Ethernet | 10/100/1000Mbps (1) |
| SATA | – |
| USB | USB (3) |
| Voltage – I/O | 1.8V, 2.5V, 3.3V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Security Features | AES, Boot Security, Cryptography, DES, SHA, TRNG |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 174-SMD Module |
| Supplier Device Package | Module |
| Additional Interfaces | CANbus, EBI/EMI, I2C, MMC/SD/SDIO, QSPI, SPI, UART/USART, USB |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.