Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | PIC® 32MZ |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | MIPS32® M-Class |
| Core Size | 32-Bit |
| Speed | 200MHz |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I2C, PMP, SPI, SQI, UART/USART, USB OTG |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 78 |
| Program Memory Size | 2MB (2M x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 512K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 2.1V ~ 3.6V |
| Data Converters | A/D 40x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 100-TQFP (12×12) |
| Package / Case | 100-TQFP |
| Base Product Number | PIC32MZ2048EFH100 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.