Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | PIC® 18F |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| DigiKey Programmable | Verified |
| Core Processor | PIC |
| Core Size | 8-Bit |
| Speed | 40MHz |
| Connectivity | I2C, SPI, UART/USART |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 52 |
| Program Memory Size | 32KB (16K x 16) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | 1K x 8 |
| RAM Size |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.