Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | PIC® 16F |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Core Processor | PIC |
| Core Size | 8-Bit |
| Speed | 32MHz |
| Connectivity | I2C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 5 |
| Program Memory Size | 3.5KB (3.5K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 256 x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.5V |
| Data Converters | A/D 7x10b |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154″, 3.90mm Width) |
| Base Product Number | PIC16F15213 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.