Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | PIC® 16C |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| DigiKey Programmable | Verified |
| Core Processor | PIC |
| Core Size | 8-Bit |
| Speed | 4MHz |
| Connectivity | – |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, WDT |
| Number of I/O | 13 |
| Program Memory Size | 1.75KB (1K x 14) |
| Program Memory Type | OTP |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 68 x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 4V ~ 6V |
| Data Converters | A/D 4x8b |
| Oscillator Type | External |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 18-PDIP |
| Package / Case | 18-DIP (0.300″, 7.62mm) |
| Base Product Number | PIC16C711 |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.