Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Switch Type | Latched Driver |
| Number of Outputs | 8 |
| Ratio – Input:Output | 1:8 |
| Output Configuration | High Side |
| Output Type | Bipolar |
| Interface | Strobe, Serial |
| Voltage – Load | 5V ~ 50V |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 4.5V ~ 15V |
| Current – Output (Max) | 500mA |
| Rds On (Typ) | – |
| Input Type | Non-Inverting |
| Features | – |
| Fault Protection | – |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 16-DIP |
| Package / Case | 16-DIP (0.300″, 7.62mm) |
| Base Product Number | MIC5891 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.