Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 10 |
| Number of D/A Converters | 2 |
| Settling Time | 6µs (Typ) |
| Output Type | Voltage – Buffered |
| Differential Output | No |
| Data Interface | I2C |
| Reference Type | External, Internal, Supply |
| Voltage – Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Voltage – Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±0.4, ±0.05 |
| Architecture | R-2R |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173″, 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | MCP47FEB12 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.