Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | dsPIC™ 33F |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| DigiKey Programmable | Verified |
| Core Processor | dsPIC |
| Core Size | 16-Bit |
| Speed | 40 MIPs |
| Connectivity | CANbus, I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DCI, DMA, I2S, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 21 |
| Program Memory Size | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 16K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 3V ~ 3.6V |
| Data Converters | A/D 10x10b/12b; D/A 2x16b |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 28-QFN-S (6×6) |
| Package / Case | 28-VQFN Exposed Pad |
| Base Product Number | DSPIC33FJ64GP802 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.