Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | dsPIC™ 33F |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| DigiKey Programmable | Verified |
| Core Processor | dsPIC |
| Core Size | 16-Bit |
| Speed | 40 MIPs |
| Connectivity | CANbus, I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals | AC’97, Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 85 |
| Program Memory Size | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | – |
| RAM Size | 30K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 3V ~ 3.6V |
| Data Converters | A/D 32x10b/12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 100-TQFP (12×12) |
| Package / Case | 100-TQFP |
| Base Product Number | DSPIC33FJ256GP710 |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.