Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 5.6 V |
| Tolerance | ±7% |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 2 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1 V @ 200 mA |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-213AA |
| Supplier Device Package | DO-213AA |
| Base Product Number | BZV55C5V6 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.