Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | AVR® DU |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Core Processor | AVR |
| Core Size | 8-Bit |
| Speed | 24MHz |
| Connectivity | I2C, SPI, UART/USART |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 21 |
| Program Memory Size | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | 256 x 8 |
| RAM Size | 8K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.5V |
| Data Converters | A/D 17x10b |
| Oscillator Type | External, Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 28-SPDIP |
| Package / Case | 28-DIP (0.300″, 7.62mm) |
| Base Product Number | AVR64DU28 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.