Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | POWERMITE® |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 25 V |
| Tolerance | ±2% |
| Power – Max | 1 W |
| Impedance (Max) (Zzt) | 150 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 10 nA @ 19 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1 V @ 200 mA |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-216AA |
| Supplier Device Package | DO-216 |
| Base Product Number | 1PMT4117 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.