Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 10 V |
| Tolerance | ±10% |
| Power – Max | 400 mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 17 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 100 nA @ 1 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1 V @ 200 mA |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C (TA) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AH, DO-35, Axial |
| Supplier Device Package | DO-204AH (DO-35) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.