Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 11 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 500 mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 7 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 8.5 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.4 V @ 1 A |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SQ-MELF, B |
| Supplier Device Package | B, SQ-MELF |
| Base Product Number | 1N6325 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.