Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 110 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 1.25 W |
| Impedance (Max) (Zzt) | 300 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 83.6 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-213AB, MELF |
| Supplier Device Package | DO-213AB |
| Base Product Number | 1N5950 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.