Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 12 V |
| Tolerance | ±10% |
| Power – Max | 1 W |
| Impedance (Max) (Zzt) | 9 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 9.1 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package | DO-204AL (DO-41) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.