Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 6.4 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 500 mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 200 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 2 µA @ 3 V |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AA, DO-7, Axial |
| Supplier Device Package | DO-7 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.