Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 13 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 1.5 W |
| Impedance (Max) (Zzt) | 8 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 50 nA @ 10.4 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5 V @ 1 A |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SQ-MELF, A |
| Supplier Device Package | D-5A |
| Base Product Number | 1N4468 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.