Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 24 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 10 W |
| Impedance (Max) (Zzt) | 5 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 18.2 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5 V @ 2 A |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C |
| Mounting Type | Chassis, Stud Mount |
| Package / Case | DO-203AA, DO-4, Stud |
| Supplier Device Package | DO-213AA |
| Base Product Number | 1N2986 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.