Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 36 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 50 W |
| Impedance (Max) (Zzt) | 3.5 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 27.4 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5 V @ 10 A |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-204AD |
| Supplier Device Package | TO-204AD (TO-3) |
| Base Product Number | 1N2825 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.