Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | MCC (Micro Commercial Components) |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 130 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 1.5 W |
| Impedance (Max) (Zzt) | 450 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 98.8 V |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5 V @ 200 mA |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) |
| Base Product Number | SMAJ5952 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.