Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Lite-On Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Number of Characters | 4 |
| Size / Dimension | 0.394″ H x 1.191″ W x 0.240″ D (10.00mm x 30.26mm x 6.10mm) |
| Digit/Alpha Size | 0.28″ (7.00mm) |
| Display Type | 7-Segment Clock |
| Common Pin | Common Cathode |
| Color | Green |
| Voltage – Forward (Vf) (Typ) | 2.1V |
| Current – Test | 20mA |
| Millicandela Rating | 2mcd |
| Wavelength – Peak | 565nm |
| Power Dissipation (Max) | 75mW |
| Package / Case | 16-DIP (0.300″, 7.62mm), 15 Leads |
| Base Product Number | LTC-2723 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.