Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | KYOCERA AVX |
| Series | 60 W |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Resistance (Ohms) | – |
| Tolerance | ±10% |
| Power (Watts) | 60W |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | – |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | User Defined |
| Temperature Coefficient | – |
| Rotation | 282° |
| Resistive Material | Wirewound |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Round |
| Actuator Length | 0.866″ (22.00mm) |
| Actuator Diameter | 0.236″ (6.00mm) |
| Bushing Thread | M10 x 0.75 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Size – Body | Round – 2.087″ Dia x 1.929″ L (53.00mm x 49.00mm) |






Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.