Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | KYOCERA AVX |
| Series | 6844, Kyocera |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Flat Flex Type | FPC |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Connector/Contact Type | Contacts, Bottom |
| Number of Positions | 13 |
| Pitch | 0.012″ (0.30mm) |
| Termination | Solder |
| FFC, FCB Thickness | 0.20mm |
| Height Above Board | 0.037″ (0.95mm) |
| Locking Feature | Flip Lock |
| Cable End Type | Tabbed |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| Housing Material | Plastic |
| Actuator Material | Plastic |
| Features | Zero Insertion Force (ZIF) |
| Voltage Rating | 50V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Material Flammability Rating | UL94 HB |
| Current Rating (Amps) | 0.2A |
| Contact Finish Thickness | – |
| Housing Color | White |
| Actuator Color | Black |
| Mating Cycles | – |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.