Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Kingbright |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Number of Characters | 1 |
| Size / Dimension | 2.756″ H x 1.890″ W x 0.482″ D (70.00mm x 48.00mm x 12.25mm) |
| Digit/Alpha Size | 2.24″ (56.90mm) |
| Display Type | 7-Segment |
| Common Pin | Common Cathode |
| Color | Red |
| Voltage – Forward (Vf) (Typ) | 3.7V, 7.4V |
| Current – Test | 10mA |
| Millicandela Rating | 440mcd |
| Wavelength – Peak | 645nm |
| Power Dissipation (Max) | 75mW |
| Package / Case | 10-DIP (2.366″, 60.10mm) |
| Base Product Number | SC23-11 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.