Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Kingbright |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Number of Characters | 1 |
| Size / Dimension | 0.689″ H x 0.488″ W x 0.276″ D (17.50mm x 12.40mm x 7.00mm) |
| Digit/Alpha Size | 0.52″ (13.21mm) |
| Display Type | 7-Segment |
| Common Pin | Common Anode |
| Color | Red |
| Voltage – Forward (Vf) (Typ) | 2V |
| Current – Test | 20mA |
| Millicandela Rating | 6.4mcd |
| Wavelength – Peak | 627nm |
| Power Dissipation (Max) | 75mW |
| Package / Case | 10-DIP (0.600″, 15.24mm) |
| Base Product Number | SA52-11 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.