Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Kingbright |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Number of Characters | 1 |
| Size / Dimension | 2.756″ H x 1.890″ W x 0.472″ D (70.00mm x 48.00mm x 12.00mm) |
| Digit/Alpha Size | 2.24″ (56.90mm) |
| Display Type | 7-Segment |
| Common Pin | Common Anode |
| Color | Red |
| Voltage – Forward (Vf) (Typ) | 8V |
| Current – Test | 20mA |
| Millicandela Rating | 57mcd |
| Wavelength – Peak | 627nm |
| Power Dissipation (Max) | 300mW |
| Package / Case | 20-DIP (2.370″, 60.10mm) |
| Base Product Number | SA23-11 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.