Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Kingbright |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Number of Characters | 1 |
| Size / Dimension | 2.205″ H x 1.496″ W x 0.443″ D (56.00mm x 38.00mm x 11.25mm) |
| Digit/Alpha Size | 1.75″ (44.50mm) |
| Display Type | 7-Segment |
| Common Pin | Common Anode |
| Color | Red |
| Voltage – Forward (Vf) (Typ) | 6V |
| Current – Test | 20mA |
| Millicandela Rating | 24mcd |
| Wavelength – Peak | 627nm |
| Power Dissipation (Max) | 225mW |
| Package / Case | 10-DIP (1.900″, 48.26mm) |
| Base Product Number | SA18 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.