Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Kingbright |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Number of Characters | 1 |
| Size / Dimension | 2.750″ H x 1.882″ W x 0.394″ D (69.84mm x 47.80mm x 10.00mm) |
| Digit/Alpha Size | 2.24″ (56.80mm) |
| Display Type | 16-Segment, Alphanumeric |
| Common Pin | Common Anode |
| Color | Red |
| Voltage – Forward (Vf) (Typ) | 1.85V, 3.7V |
| Current – Test | 10mA, 20mA |
| Millicandela Rating | 95mcd |
| Wavelength – Peak | 645nm |
| Power Dissipation (Max) | 75mW, 150mW, 300mW |
| Package / Case | 20-DIP (2.366″, 60.10mm) |
| Base Product Number | PSA23 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.