Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Jameco Electronics |
| Series | RV170F |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 1k |
| Tolerance | ±20% |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | – |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | Top Adjustment |
| Temperature Coefficient | – |
| Rotation | 300° |
| Resistive Material | Carbon |
| Termination Style | PC Pins |
| Actuator Type | Knurled and Slotted |
| Actuator Length | 0.787″ (20.00mm) |
| Actuator Diameter | 0.250″ (6.35mm) |
| Bushing Thread | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size – Body | Round – 0.669″ Dia (17.00mm) |





Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.