Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Infineon Technologies |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Switch Type | General Purpose |
| Number of Outputs | 1 |
| Ratio – Input:Output | 1:1 |
| Output Configuration | High Side |
| Output Type | N-Channel |
| Interface | On/Off |
| Voltage – Load | 5.8V ~ 18V |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | Not Required |
| Current – Output (Max) | 24A |
| Rds On (Typ) | 5mOhm |
| Input Type | Non-Inverting |
| Features | – |
| Fault Protection | Over Temperature, Over Voltage, Reverse Battery, Short Circuit |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | PG-TO252-5-11 |
| Package / Case | TO-252-5, DPAK (4 Leads + Tab), TO-252AD |
| Base Product Number | BTS50025 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.