Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Infineon Technologies |
| Series | HITFET® |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Switch Type | General Purpose |
| Number of Outputs | 1 |
| Ratio – Input:Output | 1:1 |
| Output Configuration | Low Side |
| Output Type | N-Channel |
| Interface | On/Off |
| Voltage – Load | 41V |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | Not Required |
| Current – Output (Max) | 350mA |
| Rds On (Typ) | 800mOhm |
| Input Type | Non-Inverting |
| Features | – |
| Fault Protection | Over Temperature, Over Voltage |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | PG-SCT595-5-1 |
| Package / Case | 6-SMD (5 Leads), Gull Wing |
| Base Product Number | BTS3800 |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.