Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Series | ABP2 |
| Packaging | Box |
| Part Status | Active |
| Pressure Type | Gauge |
| Operating Pressure | 1PSI (6.89kPa) |
| Output Type | Analog Voltage |
| Output | 0.5 V ~ 4.5 V |
| Accuracy | ±0.25% |
| Voltage – Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Port Size | Male – 0.108″ (2.74mm) Tube |
| Port Style | Barbed |
| Features | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Termination Style | PC Pin |
| Maximum Pressure | 30PSI (206.84kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 6-DIP (0.453″, 11.50mm), Top Port |
| Supplier Device Package | 6-DIP |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.