Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Series | ABP2 |
| Packaging | Box |
| Part Status | Active |
| Pressure Type | Absolute |
| Operating Pressure | 14.5PSI (100kPa) |
| Output Type | I2C |
| Output | 14 b |
| Accuracy | ±0.25% |
| Voltage – Supply | 1.8V ~ 3.6V |
| Port Size | Male – 0.108″ (2.74mm) Tube |
| Port Style | Barbed |
| Features | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Termination Style | PC Pin |
| Maximum Pressure | 232.06PSI (1600kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 6-DIP (0.453″, 11.50mm), Top Port |
| Supplier Device Package | 6-DIP |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.