Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Series | 40PC |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Applications | Board Mount |
| Pressure Type | Compound |
| Operating Pressure | ±0.97PSI (±6.69kPa) |
| Output Type | Analog Voltage |
| Output | 2.5 V ~ 6.5 V |
| Accuracy | ±0.8% |
| Voltage – Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Port Size | Male – 0.18″ (4.57mm) Tube |
| Port Style | Barbless |
| Features | Amplified Output |
| Termination Style | PC Pin |
| Maximum Pressure | ±3.29PSI (±22.68kPa) |
| Operating Temperature | -45°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 6-DIP Module |
| Supplier Device Package | – |
| Base Product Number | 40PC001 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.