Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Series | 26PC |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Applications | Board Mount |
| Pressure Type | Compound |
| Operating Pressure | ±100PSI (±689.48kPa) |
| Output Type | Wheatstone Bridge |
| Output | 0 mV ~ 100 mV (10V) |
| Accuracy | ±0.6% |
| Voltage – Supply | 2.5V ~ 16V |
| Port Size | Male – 0.2″ (5.08mm) Tube |
| Port Style | Barbless |
| Features | Temperature Compensated |
| Termination Style | PC Pin |
| Maximum Pressure | ±200PSI (±1378.95kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 4-SIP Module |
| Supplier Device Package | – |
| Base Product Number | 26PCFFA |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.