Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Series | 160PC |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Applications | Board Mount |
| Pressure Type | Differential |
| Operating Pressure | ±0.09PSI (±0.62kPa) |
| Output Type | Analog Voltage |
| Output | 3.5 V ~ 8.5 V |
| Accuracy | ±2% |
| Voltage – Supply | 6V ~ 16V |
| Port Size | Male – 0.2″ (5mm) Tube, Dual |
| Port Style | Barbless |
| Features | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Termination Style | PC Pin |
| Maximum Pressure | ±5PSI (±34.47kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 3-SIP Module |
| Supplier Device Package | – |
| Base Product Number | 163PC01 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.